Helal Yaşam Rehberi 73. Sayı

Helal Yaşam Rehberi 73. Sayı
Helal Yaşam Rehberi 73. Sayı
Ürün Kodu: DER-73
Stok Durumu: 485
KDV Dahil: 10,00TL
KDV Hariç: 10,00TL
Miktar:     ya da   A. Listeme Ekle
Ürün Karşılaştır
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

HELAL YAŞAM REHBERİ 73. SAYISI ÇIKTI!

“SON VEDADA NEDEN RİBÂ?”


İçinde bulunduğumuz zaman dilimi içerisinde Bâtıl her yerimizi kuşatmaya çalışıyor. Tıpkı İblisin “Sonra elbette onlara önlerinden, arkalarından, sağlarından, sollarından sokulacağım ve sen onların çoklarını şükredenlerden bulmayacaksın." (A’raf, 17) demesi gibi. Bunu da en çok ekonomiye dair sistemleri ellerinde tutarak yapıyorlar. Sokaklarımızda her adım başı banka veya atm görebiliyoruz. Neyi, kimlere emanet ettiğimizin farkında mıyız? Sırtımızı kime yasladığımızın? Bu dertle ele aldığımız faiz kavramını, bulunduğumuz halin farkına varmak ve bu hale bir cevap bulmaya çalıştığımız yeni sayımızı sizlere sunarız…

Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER, yaşadığımız müsibetlerden sonra ibret alıp yönümüzü değiştirecek miyiz sorusu üzerinde durmuştur.

Fatih KALENDER hocaefendimizin ise yazdığı “Allah ve Resulüne Karşı Savaş Açanlar” başlıklı makalesinde faiz, faizin çeşitleri ve faize dair hükümler üzerinde durmuştur.

Doç. Dr. Alpaslan TANOĞLU beyefendinin kaleme aldığı “Fonksiyonel Dispepsiye (Hazımsızlık) Bilimsel Bakış ve Hazımsızlıkta Sağlıklı Helal Bir Besin Olan: Bal” başlığıyla hazımsızlık ve çözümü üzerinde durmuştur.

Nureddin YILDIZ hocamızın yazdığı “Allah Resulü Son Vedasında Neden Faizden Bahsetti?” bir Müslümanın faize bakış açısı ve bunun önemi üzerinde durmuştur.

Prof. Dr. Hasan Tahsin FEYİZLİ hocamız ise “Müslüman Faizi Nasıl Yer?” başlığıyla ünlü düşünürlerin faize bakış açısı ve faiz yasağının amacı üzerinde durmuştur.

Prof. Dr. Ahmet AKIN hocamızın yazdığı “Kadim Güzel Ailemizin Dünü Bugünü” konu başlığıyla aile kavramının nasıl değiştiği üzerinde durmuştur.

Dr. Şerafeddin KALAY hocamız ise “Savaş Ahlakı” başlıklı makalesinde Allah Resulünün katıldığı savaşların nasıl olduğu üzerinde durmuştur.

Veteriner Hekimi M. Zeki AYGUR’un “Sistematik Gıda Irkçılığı-Açlık Notları” başlıklı yazısında ırkçılığın boyutları ve dünyadaki açlık istatistikleri üzerinde durmuştur.

Osman Nuri TOPBAŞ hocaefendimizin “Allah’a Verilen Karz-ı Hasen” bir Müslümanın parasını nasıl yönetmesi gerektiği üzerine durmuştur. Birbirinden değerli hocalarımızın kalemlerinden hepsi ayrı önemli ve hepsi ayrı güzel makalelerimizi dergimizde bulabilirsiniz.

Ayrıca dergimizde Diyetisyen Seher USTA hanımefendinin “Pratik ve Lezzetli Ev Yapımı Sağlıklı Tarifler” konu başlığı ile kaleme aldığı birbirinden güzel evde yapabileceğiniz tarifleri bulabilirsiniz.

Bu sayımızda da hepsi önemli ve ayrı ayrı güzel makaleleri ile yer veren birbirinden değerli tüm yazarlarımıza teşekkür ediyoruz.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:GİMDES Yayınları © 2021
Altyapı: OpenCart-TR