Helal Yaşam Rehberi 77. Sayı

Helal Yaşam Rehberi 77. Sayı
Helal Yaşam Rehberi 77. Sayı
Ürün Kodu: DER-77
Stok Durumu: 982
KDV Dahil: 10,00TL
KDV Hariç: 10,00TL
Miktar:     ya da   A. Listeme Ekle
Ürün Karşılaştır
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

MÜSLÜMAN’IN SOFRASINDA NELER VAR? - HELAL YAŞAM REHBERİ
DERGİMİZİN 77. SAYISI ÇIKTI !


Mübarek üç ayların başlamasıyla birlikte bizi yıpratan, kirleten ve Rabbimizden uzaklaştıran sahte gündemden kurtuluşumuza vesile olacak göz aydınlığımız bir gündem içindeyiz. Özellikle Ramazan ayı bize neler hatırlatıyor? Ramazan sözcüğünü duyduğumuzda, aklımıza ilk gelen mağfiret ve cennet kelimeleri mi yoksa iftar, bayram alışverişi vb. şeyler mi? Bir ay boyunca neler alıyoruz?


Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER hocamız kaleme aldığı “Müslüman’ın Sofrasında Neler Var?” başlıklı makalesinde Ramazan’ın bereketiyle kazanmayı umduğumuz feyzi, bereketi sofralarımıza koyduğumuz şüpheli gıdalarla kaybetmememiz için dikkat etmemiz gereken
hususlar üzerinde durmuştur.
GİMDES Fıkıh Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Tahsin FEYİZLİ hocaefendi yazdığı “Günaha/Harama Açılan Bir Kapı Da İsraf” başlıklı makalesinde israfın çeşitleri ve İslam’ın israfa bakışı üzerinde durmuştur.
GİMDES Fıkıh Kurulu Üyesi Nureddin YILDIZ hocaefendi yazdığı “Ramazan Ne Ayı Değildir?” başlıklı makalesiyle Ramazan ayında düşülen hataların farkına varmak ve Ramazan ayını en doğru şekilde geçirmenin yolları üzerinde durmuştur.
GİMDES Fıkıh Kurulu Üyesi Fatih KALENDER hocaefendi yazdığı “Oruç İbadetinin Hikmet ve Faydaları” başlıklı makalesiyle orucun hadisler ışığında önemi ve çeşitleri üzerinde durmuştur.
Yüksek Gıda Mühendisi Merve DİBEKÇİ YURTSEVER hanımefendi yazdığı “İsrafın ve Sonuçlarının İdrakında mıyız?” başlıklı makalesinde israf ve israfa çözüm olarak sunulan yöntemlerin gerçekliği üzerinde durmuştur.
Ziraat Mühendisi Ümran TATLIYER hanımefendi yazdığı “İsrafa Açılan Kapı: GDO” başlıklı makalede genetiği değiştirilmiş ürünlerin çeşitleri, sebep olduğu zararlar ve
Müslüman’ın bu ürünlere karşı duruşu konuları üzerinde durmuştur.
GİMDES Fıkıh Kurulu Üyesi Mustafa MERAL hocaefendi yazdığı “İslam Fıtratını ve Emanetini Muhafaza Edebildik mi?” başlıklı makalesinde fıtratımızı temiz tutma
konusunda gıdalarımızın önemi konusu üzerinde durmuştur.
Yazar Fatma Nilüfer DOĞAN hanımefendi yazdığı “Komşusu Açken Tok Yatanlar” başlıklı makalesiyle ümmetin kanayan yarası olan savaştan kaçan mülteci kardeşlerimize karşı göz ardı edilen hususlar üzerinde durmuştur.
Diyetisyen Duygu KEÇİCİ hanımefendi yazdığı “Ramazan Ayında Olması Gereken Sofralar” başlıklı makalede orucun vücudumuza nasıl olumlu etkileri olduğu konusu üzerinde durmuştur.
Ayrıca dergimizde Diyetisyen Büşra ÖNER hanımefendinin Ramazan ayının iftar ve sahur sofralarına uygun tarifleri kaleme aldığı birbirinden güzel yemekleri bulabilirsiniz.


Bu sayımızda da hepsi ayrı önemli ve ayrı güzel makaleleri ile yer veren birbirinden değerli tüm yazarlarımıza teşekkür ediyoruz.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:GİMDES Yayınları © 2022
Altyapı: OpenCart-TR