Helal Yaşam Rehberi 74. Sayı

Helal Yaşam Rehberi 74. Sayı
Helal Yaşam Rehberi 74. Sayı
Ürün Kodu: DER-74
Stok Durumu: 984
KDV Dahil: 10,00TL
KDV Hariç: 10,00TL
Miktar:     ya da   A. Listeme Ekle
Ürün Karşılaştır
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

“BU GİDİŞ NEREYE?”


HELAL YAŞAM REHBERİ 74. SAYISI ÇIKTI!

Batıl son derece cüretkâr ve etkin bir dalga oluşturma adına, ellerindeki tüm vasıtaları harekete geçirmiş bulunuyorlar. Aileyi, nesli ve insana ait değerleri yıkma hedefiyle, sinsice yürüttükleri projelerinin bugünlerde deşifre olmasından da son derece rahatsız oldukları anlaşılıyor. Peki, onların tüm bu saldırıları karşısında biz ne yapıyoruz? Bu sorudan yola çıkarak ele aldığımız Tekvir Suresi 26. Ayeti kerimesi ile, bulunduğumuz halin farkına varmamız ve bu hale bir cevap bulmaya çalıştığımız yeni sayımızı sizlere sunarız…


Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER, yaşadığımız bu çağda üzerimizdeki müsibetlerin farkında olup olmadığımız ve bu kadar olayın içerisinde nerede durduğumuz soruları üzerinde durmuştur.

Fatih KALENDER hocaefendimizin ise yazdığı “İslam Fıkhına Göre: Borsa” başlıklı makalesinde borsa, çeşitleri ve borsaya dair hükümler üzerinde durmuştur.

Nureddin YILDIZ hocamızın yazdığı “İnsanın Tamiri Mümkündür” birbirimizi hata edişimize göre değil, hatalarda ısrar etme veya hatadan dönmeye göre değerlendirmemiz üzerinde durmuştur.

Prof. Dr. Ahmet AKIN hocamızın yazdığı “Güçlü Ailede Güçlü Kadın ve Güçlü Erkek” konu başlığıyla aile kavramı, kadın ve erkek üzerinde durmuştur.

Av. Kübra Elif EDİZ hanımefendinin “İstanbul Sözleşmesi Yaşatmaz!” başlığıyla içinde bulunduğumuz postmodern dünyadaki bu sözleşmenin içeriği üzerinde durmuştur.

Dr. Şerafeddin KALAY hocamız ise “Birlik ve Ayrılığın Eşiğinde: Kadın ve Erkek” başlıklı makalesinde İslam’ın kadına, erkeğe ve aileye bakışı üzerinde durmuştur.

Veteriner Hekimi M. Zeki AYGUR’ un “Tüketirken Tükenmek” başlıklı yazısında tüketmenin insandaki etkileri üzerinde durmuştur.

Süleyman AYDIN beyefendinin kaleme aldığı “Ayasofya Açıldı Sıra Kudüs’te” başlığıyla tarihi bu yerlerin önemi, neden önem vermemiz gerektiği ve nerelerden başlamamız gerektiği üzerinde durmuştur.

Sema Maraşlı hanımefendinin “Haram Yiyenin Basireti Kapanır” bir Müslümanın yiyip içmesini nasıl yönetmesi gerektiği üzerine durmuştur. Birbirinden değerli hocalarımızın kalemlerinden hepsi ayrı önemli ve hepsi ayrı güzel makalelerimizi dergimizde bulabilirsiniz.

Ayrıca dergimizde Diyetisyen Seher USTA hanımefendinin “Pratik ve Lezzetli Ev Yapımı Sağlıklı Tarifler 2” konu başlığı ile kaleme aldığı birbirinden güzel evde yapabileceğiniz tarifleri bulabilirsiniz.

Bu sayımızda da hepsi önemli ve ayrı ayrı güzel makaleleri ile yer veren birbirinden değerli tüm yazarlarımıza teşekkür ediyoruz.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:GİMDES Yayınları © 2022
Altyapı: OpenCart-TR