Helal Yaşam Rehberi 66. Sayısı

Helal Yaşam Rehberi 66. Sayısı
Ürün Kodu: DERGİ-66
Stok Durumu: 994
KDV Dahil: 10,00TL
KDV Hariç: 10,00TL
Miktar:     ya da   A. Listeme Ekle
Ürün Karşılaştır
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

Yaratılışımızın Sırrı

Günümüzde sık karşılaştığımız bir sapkınlık, homoseksüellik… Homoseksüellik, dünyanın her yerinde haram olduğu, gayrimeşru olduğu bilinen bir tavırdır. Ancak bu tavrı meşru göstermek için münkir şahıs ve devletler bir takım sözde fikri temeller oluşturmaya çalışmaktadır. Bu yüzden bu ayki sayımızda kapak konusu olarak insanın yaratılışının sırrını ve nasıl bir yol izlemesi gerektiğini ele aldık.

Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER, Cinsel sapkınlığı, bazı çevreler son derece yaygın ve meşru göstermeye çalışıyorlar… Tarihte nesillerin devamını engelleyecek sapkın ilişkiler, yaradılış gayesine ters olduğu için, zaman zaman Allah’(CC)ın müdahalesine muhatap olmuş Kur’an’da da geçen Lut Kavmi kıssası ibret verici bilgiler sunmaktadır. İnsan neslinin devamı için mutlaka erkek ve kadına ihtiyaç vardır. Dünyaya geliş gayelerine uymak zorunda olan insanoğlu mutlaka meşru şartlarda erkek kadın birlikteliği çerçevesinde yaşamak zorundadır. Buradan yola çıkarak insanın asıl gayesi üzerinde durulmuştur.

Av. Sena ÖZDEMİR hanımefendinin “İstanbul Sözleşmesi ve Sonuçlarının Hukuki Bir Eleştirisi” başlıklı makalesinde sözleşmenin içeriği ve yasal sürecin nasıl işlediği üzerinde durulmuştur.

Prof. Dr. İsa YÜCEER hocamızın kaleme aldığı “Toplumda Artan Eşcinsellik Problemi” başlıklı makalesinde bu etkiye sebep olabilecekler ve yapılan yanlışların nasıl düzeleceği üzerinde durulmuştur.

Prof. Dr. Hasan DOĞRUYOL hocamızın “Sıhhat Nedir?” başlıklı makalesinde bildiğimizi sandığımız ve sürekli kullandığımız sıhhat, hastalık ve tıp gibi kavramlar üzerinde durulmuştur.

Dr. Mücahit GÜLTEKİN, hocamızın “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” konu başlıklı yazısında yavaş yavaş bu meselenin nasıl normalleştiği ve kabul edildiği üzerinde durulmuştur.

Prof. Dr. Mustafa NUTKU hocamızın “Hayat Nedir?” başlıklı makalesinde içerisinde bulunduğumuz ve kıymetini bilemediğimiz hayatın aslında ne olduğu üzerinde durulmuştur.

Prof. Dr. Ramazan AYVALLI hocamızın ele aldığı “Allahu Tealanın Kur’an’da Habis İş Buyurduğu Bir Fiil” yazısında Lut Peygamber dönemindeki kavim ve o dönemdeki olaylar üzerinde durulmuştur. Yazar Furkan YILMAZ’ın “Dondurulan Kent” konu başlığıyla Pompeii’de yaşananlar üzerinde durulmuştur.

Öğr. Gör. Fatma ÇETİN hanımefendi, “Gösterişçi Müsrifler Sefihliğin Kitabını Yazanlar” konu başlığı ile Kapitalist sistemin bize dayattığı ve kültürümüzü nasıl değiştirdiği üzerinde durmuştur.

Diyetisyen Rabia AYVACI hanımefendinin “Sünnet mi, Diyet mi?” konu başlıklı yazısında günümüzdeki diyetlerin sünnete ne kadar uygun olduğu üzerinde durulmuştur.

Diyetisyen Büşra ŞAHİN hanımefendinin kaleme aldığı “Yaz İçin Hafif Tatlılar” başlıklı makalesi ve birbirinden güzel tariflerini bu sayımızda bulabilirsiniz.

Bu sayımızda da hepsi önemli ve ayrı ayrı güzel makaleleri ile yer alan, birbirinden değerli tüm yazarlarımıza teşekkür ediyoruz

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:GİMDES Yayınları © 2021
Altyapı: OpenCart-TR